MDC Sigma 70 m

Náramkový analogový hloubkoměr MDC Sigma do 70 m.
Kategorie: 
Hloubkoměry
Výrobce: 
MEGA SPORT Srl
Země původu: 
Itálie
Rok výroby: 
ca. 2005
Vintage Depth Gauge MDC SIGMA 70 m, Mega-Sport, Made in Italy.

Náramkový analogový hloubkoměr MDC Sigma 70 m si nechala vyrobit ca v roce 2005 prodejna potápěčských potřeb MDC spol. s.r.o. Jesenice u Prahy u italské firmy MEGA-SPORT. Je opatřený speciální berylovou membránou s rozsahem měření vodního sloupce od 0 do 70 m. Díky této membráně hloubkoměr rychle reaguje na změnu hloubky a je vysoce přesný. Standardní ciferník s černým označením hodnot hloubek je na barevném luminiscenčním povrchu. Hloubkoměr je opatřený stavitelnou červenou paměťovou zarážkou pro udávání maximální dosažené hloubky v průběhu ponoru.

Stupnici má dělenou do hloubky 40 metrů na dílky po jednom metru, od hloubky 40 m do 70 m po dvou metrech.  Dílky po 3 a 10 metrech jsou výraznější a označeny čísly 3, 6, 9, 12, 15, 20, 30, 40, 50, 60 a 70. V horná části stupnice je logo společnosti MDC s obrázkem potápěče. Hloubkoměr je vyrobený z tvrdého plastu a je opatřený pryžovým páskem.

Zkratka MDC spol. s.r.o. vychází z názvu potápěčského klubu Mad Diving Club, který založil jednatel společnosti pan Michal Pozník. Pro svoji prodejnu si nechal hloubkoměry, tlakoměry a další přístroje dělat u zahraničních výrobců v Itálii, Taiwanu a Číně. Děkuji panu M. Pozníkovi za poskytnuté informace.

Fotografie hloubkoměru pořídil Dušan Šuráni.

Technické parametry:

Rozsah měření vodního sloupce:  od 0 do 70 m 
Rozsah provozních teplot: 0 ºC až + 20 ºC 
Průměr pouzdra: 58 mm
Průměr displeje: 45 mm
Výška celkem: 35 mm
Hmotnost: 95 g

 

Náramkový analogový hloubkoměr MDC Sigma do 70 m.
Náramkový analogový hloubkoměr MDC Sigma do 70 m.
Náramkový analogový hloubkoměr MDC Sigma do 70 m.
Zdroj: