Tauchfahrt zum Roten Meer

Titulní strana knihyTauchfahrt zum Roten Meer.
Autor: 
Heinz Reusch, Kurt Pfeifer, Kurt Rabe
Vydavatel: 
VEB F. A. Brockhaus Verlag Leipzig
Rok vydání: 
1964
Jazyk: 
Němčina

Kniha Tauchfahrt zum Roten Meer  (Potápěčský výlet do Rudého moře) popisuje potápěčskou expedici do tropických vod. Němečtí potápěči a kameramani DEFA vybaveni harpunou a kamerou prozkoumají tajemný podmořský svět Rudého moře. Potápěčský výlet do Rudého moře uskutečnili malou lodí Meteor o výtlaku 274 tun, výzkumným plavidlem německého Institutu pro zkoušku materiálů a zboží.

Expedice začíná svůj dobrodružní potápěčský výlet do Rudého moře z malého přímořského města Stralsund a cílem je Port Sudán. Na této cestě se zabývají nejen vědeckými cíli, ale především jako kameramani a potápěči pracují jménem studia DEFA a točí dokumentární filmy pro nadšence potápění a pro rozšíření tohoto překrásného sportu v NDR. V knize popisují své zážitky na palubě lodi Meteor a dojmy z barevného podmořského světa. Pohybují se mezi bizarními korálovými útesy a klouzávají na podmořských sáňkách nad pohádkově zbarvenými korálovými útesy, kde jim před očima proplouvají obří ryby, želvy, murény a žraloci. Text pochází z pera Heinze Reusche, zatímco Dr. Kurt Pfeifer a Kurt Rabe byli zodpovědní za obrazovou sekci.

Knihu mi věnoval František Binder.

Bibliografie:

REUSCH, Heinz, PFEIFER, Kurt, RABE, Kurt (1964), Tauchfahrt zum Roten Meer. Vydal VEB F. A. Brockhaus Verlag Leipzig, 1964, 2. vydání. Obrazová ilustrace VEB Graphische Werkstätten Leipzig, 12 barevných a 48 černo-bílých fotografií a mapka plavby lodi Meteor. Formát 170x235 mm, 130 stran + pevný obal.

 

Titulní strana knihyTauchfahrt zum Roten Meer.
Výzkumná loď Meteor v plné kráse.
Ukázka z knihy Tauchfahrt zum Roten Meer.
Ukázka z knihy Tauchfahrt zum Roten Meer.
Ukázka z knihy Tauchfahrt zum Roten Meer.
Na mapce je trasa lodi Meteor.
Zadní strana knihy Tauchfahrt zum Roten Meer.