V batyskafu na mořské dno

Titulní strana knihy V batyskafu na mořské dno.
Autor: 
M. N. Diomidov, A. N. Dmitrijev
Vydavatel: 
Státní nakladatelství technické literatury
Rok vydání: 
1961
Jazyk: 
Čeština

Tato knížka pojednává o prostředcích a metodách vědeckého průzkumu podmořského světa, o životě v hlubinách oceánů a o perspektivách rozvoje mořského hospodářství.

Zvláštní pozornost je věnována popisu konstrukcí moderních hlubinných přístrojů (hydrostatů, batysfér, batyskafů a akvalungů). Kniha je určena širokému okruhu čtenářů.

Kniha dává čtenáři možnost nahlédnout do dílny člověka – vědce, který přemýšlí, vyvíjí a staví potápěčskou techniku, se kterou se nakonec dotýká dna moří a oceánu, aby odstranil bílá, neprobádaná místa na něm. Je to triumf zvídavého ducha a odvahy, je to triumf techniky!  

Bibliografie:
Diomidov, M. N., Dmitrijev, A. N.; V batyskafu na mořské dno Vydalo Státní nakladatelství technické literatury, n. p., Spálená 51, Praha 1, v říjnu 1961 jako svou 3865. Publikaci v řadě polytechnické literatury, Redakce polytechnické literatury. Odpovědná redaktorka Milena Spurná. Linoryt na obálce akd. Malíře Vojtěcha Němečka. Obálku navrhl Miroslav Maryška. Grafická úprava a technická redakce Vladislav Lacina. Vytiskl MÍR, novinářské závody, n. p., závod 1, Praha 1, Václavské nám. 15, stran 224, obr. 47. Typové číslo L 10p-A-2-II/10.205; vydání první, náklad 7 800. Cena výt. 8,10 Kč

М. Н. Диомидов - А. Н. Дмитриев; Покорение глубин, государственное союзное издательство судостроительной промышленности, Ленинград 1959

 

Titulní strana knihy V batyskafu na mořské dno.
Ukázka z knihy V batyskafu na mořské dno.
Ukázka z knihy V batyskafu na mořské dno.
Zadní strana knihy V batyskafu na mořské dno.